Ciekawostka - PIES

Czy psy się pocą?

Jest kilka powodów, dlaczego nigdy nie widzieliśmy aby pies pocił się w ten sam sposób co człowiek. Dzieje się tak, ponieważ psy pocą się w niektórych miejscach ich ciała. Psy posiadają dwa rodzaje gruczołów potowych: merokrynowe i apokrynowe. Gruczoły merokrynowe funkcjonują na podobnej zasadzie jak u człowieka i znajdują się na podeszwach łap. Gruczoły apokrynowe rozmieszczone są na całym ciele, stąd psi zapach.
źródło: American Kennel Club

Wyszukaj
sklep akwarystyczny lub spa dla zwierząt

Skorzystaj z mapy i znajdź sklep zoologiczny blisko Twojego miejsca zamieszkaniaPies w mieszkaniu

Z pewnością w swoim otoczeniu spotkaliśmy się z opinią, że psa nie należy trzymać w mieszkaniach. Jednymi z najczęstszych zarzutów, jakie stawiają zwolennicy tej tezy, są hałas oraz nieporządek, jaki zostawiają po sobie psy, a raczej ich właściciele, którzy nie sprzątają po podopiecznych.

 

Mimo sprzecznych opinii na ten temat, wielu z mieszkańców blokowisk decyduje się jednak posiadanie psa. Twierdzą oni, że niektóre rasy potrzebują trochę samotności i odpoczynku, od pojawiających się na dworze bodźców. Ponadto, z czym zgodzi się każdy, pies mieszkający ze swoim właścicielem na tak małym obszarze, ma z nim częstszy a zatem i znacznie lepszy kontakt. Jeśli wiec wiemy, że nie wyobrażamy sobie życia bez psa, a mieszkamy w bloku, zadbajmy by nasz pies czuł się u tam dobrze i co również ważne, był lubiany i akceptowany przez naszych sąsiadów. Drugi warunek, spełnimy bez problemu, jeśli zadbamy o komfort osób z naszego otoczenia i będziemy przestrzegać pewnych przyjętych przez prawo i społeczeństwo zasad. Po pierwsze wyprowadzajmy naszego pupila na smyczy i w kagańcu. Po drugie zaopatrzymy się w foliowe torebki i sprzątajmy nieczystości, jakie zostawia po sobie piesek.

 

Kiedy zauważymy, że nasz pupil dość głośno się zachowuje i zakłóca spokój sąsiadów, także w nocy, zastanówmy się czy nie przydałaby się tresura lub dodatkowe szkolenie. Starajmy się też nie zostawiać go samego na zbyt długo. Pamiętajmy ze decyzja o tym, jakiego psa weźmiemy, będzie zobowiązaniem na wiele lat. Dlatego dobrze przemyślmy, jaką rasę i gatunek psa wybrać. Nie skazujmy dużego ani żywiołowego zwierzaka na mieszkanie w małym mieszkaniu. Najlepiej wybrać psa małego, bądź średnich rozmiarów, o raczej spokojnym temperamencie.

 

Bardzo ważne będą też wasze spacery, pies musi mieć zapewnioną odpowiednią dawkę ruchu każdego dnia.

Powinien to być specjalnie wydzielony czas dla tylko niego, nie róbmy w tym czasie zakupów ani nie załatwiajmy innych spraw, przywiązywanie zwierzaka przed sklepem, nie jest dobrym pomysłem.

 

Jeśli nie mamy czasu możemy skorzystać z usług tzw. petsitterów, którzy za opłatą wyprowadzą psa, pamiętajmy jednak, że wspólne zabawy wzmocnią waszą wieź.

© 2017-2019 Wetinfo - Wszelkie prawa zastrzeżone Polityka prywatności   Informacje o cookies   Kontakt